Telefón

+421 914 194 299

Napíšte nám

centrumskalnaruza@gmail.com

Otváracie hodiny

Na objednanie

Placenta. Orgán, naša súčasť, rovnaké bunky, rovnaká DNA. Vznikla vtedy, kedy naše fyzické telo, 9 mesiacov bola našou ochrankyňou, živiteľkou, priateľkou, oporou. V plnom objatí sme s ňou trávili hodiny a dni v brušku a predstavovala našu milovanú priateľku, sestru, našu súčasť.

Placenta patrila 9 mesiacov dieťatku a matke. Nie je to biologický odpad. Bola súčasťou každého z nás a naším poslaním je vzdať jej hold, úctu a poďakovanie. Formou rituálu, využitia jej enzýmov, pochovaním a rozlúčkou to môžeme spraviť za vás, kým vy sa po pôrode zžívate s vašim dieťatkom a odpočívate.

Po zrodení sa na tento svet a po prvom nádychu pomaly dotepe, dopulzuje, odovzdá takmer všetky živiny a vyprevadí nás na našu cestu životom, navždy zostane v našom srdci a súčasťou pupku.

S veľkou vďakou a úctou sa jej pokloníme, za všetko, čo nám venovala. Zahrnieme ju kvetmi, poďakujeme kadidlom a prepojíme sa bubnovaním s rytmom Matky Zeme. Ďakujeme v mene bábätka, matky a s úctou placentu pochovávame do hliny, vraciame ju Matke Zemi.

Z časti placenty vytvoríme tinktúru, naložíme ju na niekoľko týždňov do silného bieleho alkoholu, aby všetky enzýmy a živiny ostali ako výluh k dispozícii bábätku aj mamičke, hoci aj na celý život.
Časť placenty môže byť uložená do kapslí. Placenta je predtým spracovaná podľa TČM – naparená so zahrievacími bylinami a usušená pri teplote 42°C.

Využitie usušenej placenty je rôzne, je možné prisypať tento prášok do kozmetiky, do liečivých mastičiek. Existujú štúdie, ktoré na základe využitia účinkov placenty dokladajú zvýšenie tvorby mlieka, stabilizáciu hladiny železa v krvi a emočnú a hormonálnu rovnováhu.

Ponúkame vám rituál poďakovania placente, s fotkami na pamiatku; spracovanie placenty na tinktúru, enkapsuláciu, pochovanie zvyškov placenty v kvetináči, usušený pupočník na pamiatku a odtlačok placenty na plátne. V prípade záujmu o ďalšie informácie nás kontaktujte na centrumskalnaruza@gmail.com.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *