Telefón

+421 914 194 299

Napíšte nám

centrumskalnaruza@gmail.com

Otváracie hodiny

Na objednanie

KST je skratka pre kraniosakrálnu terapiu. KST sa zaoberá na fyzickej úrovni harmonizáciou kraniosakrálneho rytmu, čo je prietok mozgomiešneho moku cez spinálny kanál medzi „kraniom“ – lebkou a „sakrom“ –  krížovou kosťou. Mozgomiešny mok sa v ideálnom prípade v pravidelnom a harmonickom rytme prelieva od lebky, kde ovlažuje mozgové pleny, cez chrbticu až dolu po krížovú kosť. Telo na tento rytmus reaguje mikropohybmi, ktoré si štandardne neuvedomujeme. „Otvára“ a „zatvára“ určité partie tela – ramená, panvové kosti, dlhé stehenné kosti, členky a podobne. Tento mikropohyb vieme vycítiť, podporiť, vyladiť…a tu by to mohlo skončiť, veď rytmus by sa zharmonizoval a KST vo svojej najzákladnejšej vrstve by splnila svoj účel.

My však tu neskončíme. Nazrieme o úroveň hlbšie. Mozgomiešny mok totiž nepreteká len cez spinálny kanál. Jeho čiastočky sa pohybujú a rozlievajú cez celé telo až do končekov prstov, do všetkých buniek. Mozgomiešny mok je nosič „Svetla“, čiastočiek, ktoré vyživujú celé telo na všetkých, aj energetických úrovniach. V praxi to znamená, že sa vďaka nacíteniu a zharmonizovaniu kraniosakrálneho rytmu dostaneme do celého tela, a môžeme podporiť jeho schopnosť samouzdravenia.
Telo je inteligentný systém, ktorý kedysi, pred všetkými zážitkami, úrazmi, programami, vzorcami, starosťami fungoval dokonale.
Cez KST sa dostaneme postupne do tohoto stavu, ktorý tu bol dávno predtým, než sme ho  zaťažili.
Cez KST sa navrátime k tomu stavu, ktorý umožňoval fungovať samoozdravným procesom natoľko, že sme nepotrebovali zásahy zvonku.
A tu by to mohlo končiť, no naše procesy pokračujú ešte ďalej a hlbšie.
Postupným ladením kraniosakrálneho rytmu sa dostávame k úrovniam tela a duše, kde sa ukladajú naše zážitky, zranenia, vzorce, programy, kde sa tvoria zápisy na energetickej a vibračnej úrovni. Skúsme si predstaviť, že sme spadli v detstve z bicykla, zľakli sme sa, odreli si koleno a lakeť. Tento zážitok sa nám zapíše do systému na niekoľkých úrovniach – šok a preľaknutie, strach; jazva na lakti a kolene; vzorec „som nešikovná, vždy keď sa o niečo snažím, dopadne to zle“ . To pre začiatok stačí, hoci by toho mohlo byť menej aj viac. Naše telo si tieto veci zapamätá. A naše telo ich dokáže vyvolať, aj vyliečiť. Nie prepísať, len prijať a uvoľniť. Vytvoriť priestor a pokračovať ďalej. Odkrývaním a prepúšťaním týchto záznamov sa nám uľaví. Čím viac ich odkryjeme, tým je nám ľahšie. Konáme zrazu z neutrálu, s nadhľadom, bez zaťaženia programom, vzorcom, zranením.
Nie všetky tieto záznamy si musíme odkryť na vedomej úrovni. Nemusíme spomínať, odžívať nanovo, premietať a prehrávať zážitky. Môžeme ich prepustiť len úľavným plačom, smiechom, či hlbokým výdychom. Telo si počas KST poradí samo, pretože od sprievodkyne dostane podporu. Sprievodkyňa do procesov nevstupuje, nevyhľadáva ich, nevyvoláva. Necháva vyvstať, čo je pripravené, ostáva v neutrále a stráži – v bezpečnom prostredí dohliada na priebeh a na zastabilizované zdroje, na ukončenie procesu a celkové dosadnutie do tela, uzemnenie a návrat z procesu.
Vďaka nástrojom, ktoré sa od sprievodkyne naučí, dokáže človek oboznámený s KST v Skalnej ruži pracovať na sebe ďalej, nestáva sa závislým od svojho terapeuta, ani dlhodobým klientom. Môže sa k procesom aj svojim zdrojom kedykoľvek vrátiť.
Najdôležitejšie pre nás je, že si každý po ošetrení u nás uvedomí, že je plnohodnotná vedomá Bytosť, schopná dôverovať svojmu telu a jeho múdrosti, svojej intuícii a vyššiemu vedeniu. Práve preto je naše kranio terapiou návratu k sebe.

Odporúčané články

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *